Наприкінці минулого року Кабмін скасував заборону на відключення комунальних послуг споживачам, які мають борги. Через це цього року почали масово відключати боржників.

Однак, навіть якщо у вас є значні борги, можна укласти договір про перепланування боргових зобов'язань, щоб продовжувати отримувати послуги.

Квитанція, скріншот: YouTube
Квитанція, скріншот: YouTube

Усі компанії-постачальники комунальних послуг, а також управляючі організації та ОСББ мають право нараховувати боржникам штрафи.

Штрафи розраховуються відповідно до умов договорів та законодавства. Правозахисники наголошують, що пеня не може перевищувати 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення, а загальна сума штрафів не повинна бути більшою за саму суму боргу.

Популярні новини зараз
Юрист розповів, які шанси посадити всіх ухилянтів за ґрати Українці можуть залишитися без газу через борги сусідів: газовики відключають майже цілі під'їзди Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Гроші / фото: Pinterest
Гроші / фото: Pinterest

Юристка Анастасія Шаховець пояснює, що при наявності простроченої заборгованості треба сплатити не лише сам борг, а й пеню за прострочення.

Щоб уникнути відключень та зростання пені, можна реструктуризувати борг. Це означає, що борг розбивається на частини, які споживач сплачує щомісяця. При цьому потрібно вчасно оплачувати й поточні комунальні платежі. Закон дозволяє реструктуризувати борг на термін до 5 років. Якщо цього недостатньо, угоду можна продовжити.

Підписання договору / фото: Freepik
Підписання договору / фото: Freepik

За словами юристки, загальна сума поточних платежів та реструктуризованого боргу не повинна перевищувати 25% від доходу сім'ї, а для пенсіонерів та вразливих верств населення ця частка зменшується до 20%.

Договір про реструктуризацію боргу потрібно укладати з кожною компанією, якій ви заборгували. Для мешканців багатоквартирних будинків цим питанням можуть займатись керівні структури або об’єднання співвласників, що робить реструктуризацію доступною для всіх мешканців будинку.

Нагадаємо, обстрілі та тарифи: як Україна житиме без повноцінної енергетики

Вам буде цікаво дізнатися "Водоканал" просить не пити киян воду з-під крана: чому та скільки діє заборона