Інфляція в Україні сповільнюється: за останній рік ціни зросли на 3,2%, а за останній місяць збільшення склало лише 0,2%. Зниження цін, на продукти харчування, відбувається через перенасичення внутрішнього ринку товаром, який не вдалося експортувати через блокування кордонів, зокрема з Польщею.

Це призвело до падіння цін на такі продукти, як яйця, які подешевшали на 19,2%. Ціна на соняшникову олію в Україні за рік впала на 15,4% через збільшення внутрішньої пропозиції дешевої сировини.

соняшникова олія ТМ "Олейна"
соняшникова олія ТМ "Олейна"

Ціна на цукор також знизилася на 15,1% за рік, а експорт до ЄС скоротився. Це може призвести до зниження цін на цукор ще на 5-7%. Водночас, хліб дорожчає через високу вартість енергії, необхідної для виробництва.

Ціни на макарони в квітні не зросли, як очікувалося, через те, що борошно стало на 30% дешевше внаслідок зернових перепродукцій. Концерн "Ярослав" не планує підвищувати ціни на макарони, незважаючи на деякі внутрішні проблеми, наприклад, з наймом персоналу.

Популярні новини зараз
Ці каші варити й не потрібно: екстрений перелік круп для відключення світла Пенсіонерам підвищили ще одну надбавку: хто отримає на 300 гривень більше Чи витримають школярі спеку: МОН вводить жорсткі заходи Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає
Показати ще

Скрін, відео YouTube макарони
Скрін, відео YouTube макарони

Також ціни на м'ясо стабілізувалися, а молоко подешевшало через збільшення його пропозиції на ринку, спричинене теплою погодою. Голова "Молочного альянсу" Сергій Вовченко каже, що змінювати ціни на молочні продукти не планують, хоча імпортні сири дорожчають через логістику.

Ціни на овочі в Україні падають, але все ще на 19,1% вищі за минулорічні. Через надлишок цибулі деякі фермери готові віддати його безкоштовно.

Дівчина, яка обирає цибулю
Дівчина, яка обирає цибулю

Ціни на тепличні овочі, такі як огірки та помідори, стабільні, незважаючи на конкуренцію з дешевими турецькими продуктами. Тепличники розпочали антидемпінгове розслідування проти турецьких овочів, що може призвести до введення мит, але підвищення цін не варто чекати найближчим часом. Ціни можуть навіть трохи знизитися влітку.

Нагадаємо, улюблені "черіки" не у списку? Українські супермаркети знизили ціни на помідори, огірки та часник

Вам буде цікаво дізнатися доведеться віддавати останню сорочку: ціни на моркву досягають максимальних позначок