За даними Департаменту у справах іноземців, лише у першому кварталі 2024 року понад 1,2 тисячі українських громадян подали заяви на міжнародний захист у цій країні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа останні кілька років спостерігається тривалий та стабільний ріст кількості заяв на міжнародний захист у Польщі. У січні-березні 2024 року кількість таких заяв зросла на близько 30% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року. Лідери серед претендентів– громадяни України та Білорусі.
За даними відомства, загалом понад 3000 осіб звернулись за міжнародним захистом протягом цього періоду. Захист надається іноземцям у вигляді статусу біженця або додаткового захисту, якщо їм загрожує переслідування чи реальний ризик втрати життя чи здоров'я у їхній країні походження.
Процес розгляду заяв на міжнародний захист у Польщі зазвичай займає 6 місяців. Проте, у першому кварталі 2024 року середній час розгляду таких заяв скоротився до 4,5 місяців. Це свідчить про певне прискорення процесу.
Під час оформлення статусу біженця іноземці мають право на різноманітні види соціальної підтримки, яка включає проживання, харчування та медичне обслуговування, надані Департаментом у справах іноземців. Також, їм надаються можливості для навчання, включаючи курси з вивчення польської мови. Їм дозволяється залишатися у спеціальних центрах або жити окремо.
Протягом трьох місяців 2024 року Управління у справах іноземців ухвалило рішення щодо 2000 осіб, з яких 1200 отримали міжнародний захист. Однак 400 іноземців були відмовлено у наданні захисту, а 400 інших осіб виїхали з Польщі ще до ухвалення рішення щодо їхнього статусу.
Важливо розуміти, що міжнародний захист відрізняється від тимчасового, який надається у зв'язку зі збройним конфліктом в Україні. Перший - це довгостроковий варіант залишитись в країні. Тимчасовий захист надає можливість на проживання, роботу, освіту та медичну допомогу у країнах ЄС. Для українців цей статус продовжено до 2025 року.
Нагадаємо, Українцям у Польші варто вже задуматися: майбутнє дітей на кону
Раніше ми розповідали, що У Польщі хочуть мобілізувати українців: що треба знати