Літо в Україні – це не лише час для пікніків та відпусток, а й час для сплати податків на нерухомість.

Державна податкова служба нагадує необхідність оплати податків за кожен квадратний метр житла, який перевищує 60 квадратних метрів для квартир і 120 квадратних метрів для будинків.

Багатоквартирний будинок, скріншот: YouTube
Багатоквартирний будинок, скріншот: YouTube

Якщо у вас є і квартира, і будинок, то норма житла збільшується до 180 квадратних метрів. Ставка податку на нерухомість встановлюється місцевими органами самоврядування та не може перевищувати 1,5 відсотка від мінімальної заробітної плати на квадратний метр.

Розрахунок суми податку залежить від ставки, встановленої місцевою радою, та загальної площі нерухомості. Наприклад, якщо у вас квартира у Києві площею 65 квадратних метрів, то сума податку буде розрахована як різниця між загальною площею та "нормою" (65-60), помножена на ставку податку.

Популярні новини зараз
Чи можуть призвати українців, які мають право на відстрочку - до чого треба приготуватись Реєстрація знову відкрита: українцям роздадуть гуманітарну допомогу Пенсіонерам встановлять нові правила: не кожен зможе собі дозволити При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

Гроші, гаманець / фото: Freepik
Гроші, гаманець / фото: Freepik

Також слід пам'ятати, що за наявності у власності об'єкта нерухомості із загальною площею понад 300 квадратних метрів для квартири та/або 500 квадратних метрів для будинку сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт.

Також ми писали, що податковій хочуть розкрити всі дані про грошові операції українців

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що ви будете змушені платити 15%, замість звичних 5%: як цього уникнути

Крім того, вам буде цікаво дізнатися, в Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться