У 2024 році загальні правила виходу на пенсію вимагають наявності щонайменше 31 року страхового стажу. Однак деякі громадяни можуть вирушити на заслужений відпочинок із мінімальним стажем. Про це розповіли у Пенсійному фонді.

Чимало українців змушені "гнути спину" на роботі навіть після досягнення 60 років, щоб набрати потрібний стаж та отримати право на пенсію. Але деякі особи можуть піти на заслужений відпочинок достроково та на м'якіших умовах.

Оформлення пенсії, фото: Facebook/ПФУ
Оформлення пенсії, фото: Facebook/ПФУ

У Пенсійному фонді нагадали, що жінки, які народили п'ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком. Такі українки можуть подавати документи на пенсію вже у 50 років і достатньо буде наявності лише 15 років стажу.

Візит до ПФУ. Фото: скрін youtube
Візит до ПФУ. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми Ситуація зі світлом кардинально зміниться: 5 атомних блоків "йдуть" на ремонт
Показати ще

Слід зазначити, що загальні умови виходу на пенсію у 2024 році є наявність мінімум 31 року страхового стажу та досягнення 60-річного віку. Особи, які не мають достатнього стажу, можуть докупити його або продовжити працювати до 63 або 65 років.

Вже 2025 року вимоги до страхового стажу знову підвищать. Для виходу на пенсію у 60 років потрібно мати мінімум 32 роки стажу.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, в Україні з'явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитися.

Також наш портал інформував, шукати іншу роботу чи голодувати на старості: яку пенсію дадуть людям із зарплатою 10 000 грн.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, пенсіонери залишаться без виплат? Через одну просту "помилки" українці можуть позбавити себе допомоги.