Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що частина пенсіонерів в Україні має право на надбавку до своїх основних виплат. Цього разу йдеться про пенсіонерів, які утримують дітей до 18 років.

Це передбачено Законами України "Про пенсійне забезпечення" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а також ухвалою Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року № 654 "Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян".

Про це стало відомо завдяки нагадуванню від прес-служби ПФУ.

Люди у Пенсійному фонді
Люди у Пенсійному фонді

Хто може отримати надбавку до пенсії

Надбавку до пенсії можуть отримати непрацюючі пенсіонери, які мають на утриманні дітей до 18 років.

Популярні новини зараз
Ці каші варити й не потрібно: екстрений перелік круп для відключення світла Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Такі надбавки виплачуються до пенсій:

- По віку;
- за інвалідністю;
- за вислугою років.

Розмір надбавки становить 150 грн на кожну дитину. Виплати належать до досягнення дітьми 18-річного віку. Така надбавка не встановлюється на тих членів сім'ї, які отримують пенсію чи державну соціальну допомогу як особи, які не мають права на пенсію, та інваліди, а також інваліди з дитинства та діти-інваліди.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Як отримати надбавку до пенсії

Для отримання надбавки до пенсії слід звернутися із заявою до відділення Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії, надавши оригінали таких документів:

- паспорти;
- Ідентифікаційний номер;
- Трудової книжки;
- свідоцтва про народження дитини;
- довідку з місця проживання (органів управління житловим фондом, місцевого самоврядування) про перебування на утриманні непрацездатних членів сім'ї.

Заяву розглядають протягом 10 днів, після чого ухвалюється рішення про перерахунок пенсії.

Пенсіонери, які отримують відповідну надбавку до пенсійних виплат, обов'язково повинні своєчасно повідомляти управління Пенсійного фонду про факт працевлаштування або провадження підприємницької діяльності.

У разі прийняття на роботу або реєстрації фізичної особи-підприємця (ФОП) виплата пенсіонеру зазначеної надбавки припиняється.

Нагадаємо, систему не обдуриш: за які "провини" можуть відібрати субсидію.

Раніше повідомлялося, готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить.

Також, до 60-ти чекати не доведеться: хто з українців у 2024 році може достроково вийти на пенсію.