Відповідно до законодавства, безробіття не виправдовує невиплату аліментів, і особи, які перебувають без роботи і доходу, так само зобов'язані виконувати свої обов'язки перед дітьми, або понести покарання.

Згідно з новою інформацією, оголощеною Міністерством юстиції наприкінці квітня, якщо боржник є безробітним і отримує допомогу по безробіттю через центр зайнятості, то з цієї допомоги можуть бути стягнуті аліменти, які йому призначено судом.

Аліменти. Фото: Vcredite
Аліменти. Фото: Vcredite
Аліменти. Фото: Vcredite

Якщо сукупна сума заборгованості з аліментів перевищує відповідні платежі за останні 6 місяців, державний виконавець має право скласти протокол про адміністративне правопорушення та направити його до суду для подальшого розгляду.

Слід зазначити, що суд може призначити особі, яка ухиляється від виконання фінансових зобов'язань перед дітьми, суспільно-корисні роботи, які оплачуються місцевими адміністраціями. Ці роботи призначаються на строк від 120 до 360 годин, з обмеженням не більше 8 годин на день, а для неповнолітніх - не більше 2 годин на день. Оплата за таку роботу спрямовується на погашення наявної заборгованості по аліментах.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 24-30 червня для всіх знаків Зодіаку: смуга удачі Тельців, напруга Водоліїв та розчарування Дів Мізерні пенсії стануть ще меншими: у кого ПФУ може забрати частину виплат Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити
Показати ще

Несплата аліментів може мати серйозні наслідки для боржника, включаючи його внесення до Єдиного реєстру боржників, обмеження у праві виїзду за межі України, арешт карткових рахунків, позбавлення права керування автомобілем.

А ще це може загрожувати кримінальною відповідальністю. Згідно зі статтею 164 Кримінального кодексу України, злісне ухилення від сплати аліментів, а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Нагадаємо, Ухилянти в Європі стануть ізгоями: депортація чи ганебний статус

Раніше ми розповідали, що Заборона Кабміну "не завада": українські чоловіки можуть отримати паспорт за кордоном, але не всі