На українському ринку праці спостерігається цікава тенденція: пошукачі роботи вимагають вищих заробітних плат, ніж готові заплатити роботодавці. Це стає серйозним викликом для компаній. Згідно з даними порталу пошуку роботи robota.ua, наразі кількість вакансій перевищує рівень до масштабного вторгнення. Однак, основною проблемою залишається пошук кваліфікованих кадрів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГенеральний директор robota.ua Валерій Решетняк пояснює, що до початку кризи на сайті було приблизно 102 тисячі вакансій, тепер же ця цифра зросла до 106-108 тисяч. Цей позитивний тренд свідчить про відновлення бізнесу. Проте, з іншого боку, відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів, що ускладнює процес пошуку та найму працівників, зауважує топ-менеджер.
Окрім цього, пошукачі роботи ставлять перед роботодавцями нові вимоги, особливо стосовно зарплатних умов. Перед початком кризи працівники в середньому очікували зарплату близько 17 тисяч гривень, в той час як роботодавці були готові виплачувати майже таку ж суму - 16 600 гривень.
Початок повномасштабного вторгнення змінив динаміку очікувань заробітної плати серед пошукачів роботи. Згідно з даними з порталу robota.ua, які приводить генеральний директор цього ресурсу, Валерій Решетняк, у березні 2022 року очікування зарплати становили 19 500 гривень, а вже у квітні вони впали до 18 700 гривень.
Але вже вьогодні українці очікують зарплату в середньому 22 700 гривень, тоді як пропозиція роботодавців становить 19 600 гривень. Такий різкий розрив між очікуваннями і пропозиціями вказує на те, що бізнес не готовий відповідати на вимоги пошукачів.
Нагадаємо, Роки роботи ніхто не побачить: чому не врахують трудовий стаж
Раніше ми повідомляли, що Ухилянти в Європі стануть ізгоями: депортація чи ганебний статус