Український уряд оновив правила для пенсій, щоб люди, які працювали за кордоном, могли легше отримувати пенсію в Україні. Це зроблено з урахуванням того, що багато українців працюють не тільки вдома, але й за межами країни.

Розширення правил дозволить включати в страховий стаж періоди заробітної діяльності українців за межами країни, що раніше часто залишалися поза увагою у випадку відсутності двосторонніх угод.

Пенсійний стаж, скріншот з відео
Пенсійний стаж, скріншот з відео

Відтепер усі роки роботи за кордоном можуть бути враховані у страховий стаж, необхідний для нарахування пенсії. Це стосується не тільки країн, з якими Україна має пенсійні угоди, але й інших держав.

Це розширення дуже важливе для українців, які в пошуках кращих можливостей тимчасово або постійно працювали за межами своєї батьківщини.

Популярні новини зараз
Головне за 16 червня: супермаркети не приймають купюри, друге подорожчання електроенергії та блокування карток українців Зірки зійшлися: цим знакам Зодіаку червень принесе здійснення найзаповітніших мрій Звички доведеться міняти: Нацбанк оголосив про великі зміни У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Трудовий стаж
Трудовий стаж

Однак, важливо зазначити, що не всі періоди зарубіжної роботи будуть автоматично враховуватись. Зокрема, стаж, отриманий за останні 10 років в країні-агресорі або на територіях, які перебувають під тимчасовою окупацією, не зараховується.

Щоб підтвердити закордонний стаж, необхідно надати документи, що засвідчують легальність працевлаштування. Ці документи мають бути офіційно оформлені і можуть вимагати перекладу та легалізації відповідно до вимог українського законодавства.

Українські пенсіонери
Українські пенсіонери

Додатково, українці, які працювали у колишніх союзних республіках, мають можливість включити до стажу періоди своєї діяльності там, але фінансові внески та заробітна плата з цих періодів до розрахунку пенсії враховуватися не будуть.

Це означає, що в пенсійні виплати ці внески не впливатимуть, але вони дозволять збільшити тривалість страхового стажу, що є критичним для досягнення права на пенсію.

Раніше ми писали про те, що з цим впораються навіть діти: як порахувати розмір пенсії за віком

Нагадаємо, пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин