Національний банк України випустив нову пам'ятну монету, присвячену 38-м роковинам Чорнобильської катастрофи та номінал 5 гривень.

Назва цієї монети - "Чорнобиль. Відродження. Лелека чорна". Це вже четверта монета серії, кожна з яких відображає унікальні аспекти природи та екосистеми зони.

Монета виготовлена ​​з нейзильберу, який є сплавом міді, нікелю і цинку. Тираж монети складає 40 тисяч штук, з яких 20 тисяч штук було представлено у спеціальних сувенірних упаковках. Це робить її не лише важливим символом пам'яті, а й затребуваним предметом колекціонерів.

Нова монета,5 гривень,скріншот з вільних джерел
Нова монета,5 гривень,скріншот з вільних джерел

На аверсі монети зображено стилізоване "колесо життя". Цей символ є творчою інтерпретацією міжнародного знака "Радіаційна загроза", що є важливим нагадуванням про історію та наслідки Чорнобильської катастрофи.

Популярні новини зараз
Українцям дозволять відкупитися від мобілізації – новий закон вже на підході 21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат
Показати ще

Коло оточене листям та зображенням кількох видів тварин, що заселяють 30-кілометрову зону відчуження. Серед них є лелека чорна, кінь Пржевальського, лось і бурий ведмідь, що символізують повернення життя та відновлення природи на цій території.

Нова монета,5 гривень,скріншот з вільних джерел
Нова монета,5 гривень,скріншот з вільних джерел

На реверсі монети представлений пейзаж із чорним лелекою, що стоїть у водоймі, а над ним у гнізді видніються пташенята. Це зображення підкреслює тему відродження та надії, яка є ключовою для цієї серії монет.

Монету можна купити через кілька банків-дистриб'юторів, у тому числі Укргазбанк, Радабанк, ПриватБанк та Таскомбанк, що робить її доступною широкому загалу, включаючи колекціонерів та тих, хто цінує пам'ятні предмети з історичним значенням.

Нагадаємо, рідкісна знахідка серед 25 копійок: обміняєте – отримаєте 17 тисяч грн, але тікати вже зараз

Вам цікаво дізнатися знайдете в гаманці – не витрачайте: за цю монету колекціонери заплатять не менше 10 000 гривень