Українці нагромадили величезні борги за послуги теплопостачання. Водночас теплогенеруючі підприємства працюють в збиток через різницю в тарифах, яку мали б компенсувати з державного бюджету.

Про вкрай складну ситуацію розповів директор "Чернівцітеплокомуненерго" Олександр Корчунов, йдеться у матеріалі "Суспільного".

Тепломережі / фото
Тепломережі / фото: відкриті джерела

Підприємство, яке забезпечує населення теплом, працює за умов величезної заборгованості – 470 мільйонів гривень. Лише за останній рік борг збільшився на 120 мільйонів через різницю в тарифах та систематичну несплату з боку споживачів.

Як зазначається, більшість заборгованості утворилася через економічно необґрунтований тариф. Уряд заборонив підвищувати тарифи для населення і мав компенсувати різницю, але поки що цього не сталося.

Популярні новини зараз
Кожен пенсіонер повинен визначитися: українців поставили перед вибором "Київстар" зробив важливе оголошення: чекає на абонентів на початку літа Ухилянтам хочуть дати шанс "відкупитися": сувору норму пропонують замінити Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом
Показати ще

Платіжки за тепло. Фото: скрін youtube
Платіжки за тепло. Фото: скрін youtube

Директор "Чернівцітеплокомуненерго" Олександр Корчунов заявив, що для продовження роботи підприємству необхідно погасити борги. З цією метою будуть відповідні звернення до місцевої влади, щоб отримати необхідний ресурс, зокрема для підготовки до наступної зими.

Враховуючи те, що в Україні продовжує діяти мораторій на підвищення тарифів на газ і тепло, населенню найближчим часом не загрожує встановлення нових цін на ці послуги.

Раніше портал Знай повідомляв, комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною.

Також наш портал інформував, за ігнорування – покарають: українцям показали, як позбутися проблемних платіжок.

Крім того, ми писали, українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики.