У Пенсійному фонді України повідомили проте, хто може отримати грошову допомогу за заслуги перед Україною. В повідомленні у Telegram зазначено, що правила виплат визначені урядовою постановою, прийнятою у січні 2023 року.

Люди, які отримали державні нагороди за свою участь у захисті України з 2014 року, мають право на спеціальні виплати. Це зазвичай ветерани, які активно захищали країну і за це були нагороджені.

Виплати / гроші
Виплати / гроші: depositphotos

Якщо такі герої загинули чи померли, їхні родини також мають право на допомогу. До цих родин відносяться дружини або чоловіки, які мають право на пенсію, а також батьки і діти.

Діти можуть отримувати пенсію до 18 років, а якщо вони навчаються – до 23 років. Також пенсію можуть отримувати діти з інвалідністю, якщо такий статус вони мають до 18 років.

Популярні новини зараз
ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним" Нова схема крадіжки - у небезпеці кожен, хто має карту: українцям розповіли, як не втратити гроші Vodafone порадував абонентів безкоштовним інтернетом: як отримати
Показати ще

Людина з грошима в руках
Людина з грошима в руках

Розмір щомісячної виплати для осіб з особливими заслугами перед Батьківщиною визначається так:

  • Особи, які мають звання Герой України і отримали орден "Золота Зірка", отримують виплати у розмірі трьох мінімальних зарплат на 1 січня кожного року.
  • Ті, хто нагороджені орденом Богдана Хмельницького будь-якого ступеня, отримують дві мінімальні зарплати.
  • Нагороджені орденом "За мужність" або орденом княгині Ольги отримують виплату рівну одній мінімальній зарплаті.

Сім'ї загиблих чи померлих з таких осіб також мають право на щомісячні виплати в розмірі мінімальної заробітної плати.

Ці виплати нараховуються незалежно від наявності пенсії від ПФУ і заяву на їх отримання можна подати через сайт Пенсійного фонду.

Нагадаємо, українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку

Вам буде цікаво дізнатися українцям можуть різко підняти пенсії, якщо подивитися на сусідні країни: із чим пов'язане рішення