В Україні пенсіонери, які досягли 80 років і не мають можливості отримувати догляд від родичів через їх відсутність, можуть претендувати на спеціальну надбавку до своїх пенсійних виплат. Ця надбавка призначена для підтримки літніх людей, які потребують постійної допомоги та догляду в повсякденному житті.

Для того, щоб отримати надбавку, пенсіонерам необхідно надати документ, який підтверджує їх вік, стан здоров'я та самотність. Ключовим документом є висновок від лікарсько-консультативної комісії, який підтверджує потребу в постійному сторонньому догляді.

Надбавка до пенсії
Надбавка до пенсії

Також необхідно пред'явити паспорт, ідентифікаційний код та витяг з Пенсійного фонду, що засвідчує, що пенсіонер раніше не отримував надбавки за догляд.

Величина цієї надбавки складає 40% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, що з 1 січня 2024 року становить 2361 гривню.

Популярні новини зараз
Кожен пенсіонер повинен визначитися: українців поставили перед вибором Тепер без цього документу з дому ні ногою: чоловікам нагадали про штраф від 17 до 25 тисяч гривень Кожному члену сім'ї по 3600 грн: українцям обіцяють тримісячну підтримку Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом
Показати ще

Отже, місячна доплата для таких пенсіонерів збільшилась до 944,4 гривні. Ця фінансова підтримка важлива для забезпечення гідного рівня життя осіб, які через вік та стан здоров'я залежать від допомоги інших.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Заява на призначення надбавки подається безпосередньо в Пенсійний фонд, і після перевірки наданої документації, якщо усі умови дотримані, пенсіонер отримує право на місячні виплати цієї надбавки разом зі своєю основною пенсією.

Це забезпечує додаткову фінансову підтримку, необхідну для покриття витрат на життя та догляд.

Нагадаємо, надбавка у 50% від прожиткового мінімуму: хто має вже готувати документи

Раніше ми писали про те, що українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків