В Україні відбулося значне зростання тарифів на комунальні послуги, яке склало 12,8% за період з березня 2023 по березень 2024 року. Це зростання торкнулося більшості послуг, проте електроенергія виділяється особливо: її вартість збільшилася на значні 69,7%.

Інформацію про зміни у тарифах надав Держстат.

Тарифи на газ, фото: 112 Україна
Тарифи на газ, фото: 112 Україна

Крім електроенергії, подорожчали послуги з управління багатоквартирними будинками на 5,1%, утримання та ремонт житла на 3,1%, а також прибирання сміття подорожчало на 1,6%.

Проте не всі тарифи збільшилися. Вартість природного газу та послуги з гарячого водопостачання та опалення залишилися на колишньому рівні.

Популярні новини зараз
Кінець скоро? Ліванська провидиця, що передбачила COVID-19, дала прогноз щодо війни в Україні Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити Як зменшити платіжку за світло, користуючись бойлером – українцям дали дієві поради Продати земельний пай може не вийти: які умови ставлять українцям
Показати ще

До того ж радує невелике зниження вартості деяких послуг. Так водопостачання подешевшало на 0,8%, а каналізація на 0,5%.

тарифи зростуть, ілюстративне фото з вільних джерел
тарифи зростуть, ілюстративне фото з вільних джерел

Це зростання тарифів є предметом обговорення у суспільстві, викликаючи занепокоєння серед громадян щодо збільшення витрат на комунальні потреби.

У той же час, зниження цін на деякі послуги може стати невеликою втіхою для населення. Незважаючи на це, важливо постійно стежити за своїми комунальними витратами та шукати способи їхньої оптимізації.

Крім того, Знай.ua повідомляв, після перевірки лічильників українці шоковані платіжками: хто винен у "зайвих" кіловатах.

Також наш портал інформував, немає грошей – не аргумент: як карають українців за невчасну оплату комуналки

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що від нових платіжок будуть сльози: стало відомо, як може змінитися тариф на електроенергію