Війна не шкодує нікого. Жертвами повномасштабної агресії росіян в Україні стали тисячі дітей.

Право на статус можуть отримати діти, які на час збройної агресії Російської Федерації не досягли 18 років, тобто повноліття, а також у результаті цього зазнали поранення, контузії або каліцтва, йдеться у постанові КМУ № 268, затвердженій 5 квітня 2017 року. Вона регламентує Порядок надання дитині статусу постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, до якого у червні 2023 року було внесено зміни.

Право на статус мають не лише діти, які отримали фізичну шкоду, але й ті, хто постраждав від психологічного, фізичного або сексуального насильства, викрадені або незаконно вивезені за межі України, незаконно утримувалися, зокрема в полоні.

На сьогодні особливий статус не дає дітям війни ніяких привілеїв, окрім права на безкоштовне харчування у дошкільних, загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах.

Для надання статусу законний представник дитини має звернутися в органи опіки та піклування за місцем проживання дитини з заявою. Також потрібні наступні документи:

Популярні новини зараз
Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо
Показати ще
  • свідоцтво про народження або інший документ, що посвідчує особу дитини;

  • документ, що посвідчує особу заявника;

  • довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи;

  • витяг з реєстру територіальної громади (за наявності)

  • висновок оцінки потреб сім’ї або особи у соціальних послугах, підготовлений соціальними службами за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Якщо дитині вже виповнилося 14 років і вона має ID-паспорт, має право самостійно завернутися до служби у справах дітей із заявою.

Раніше повідомлялося, що Військовим збільшили виплати: хто і скільки отримає

Також портал Знай, що Формула проста: українцям до кінця квітня пропонують отримати пристойну надбавку