Пенсіонери-переселенці, які переїхали до контрольованої Україною території ще до початку великої війни 2022 року, зіткнулися з необхідністю пройти через процедуру ідентифікації для продовження отримання пенсій.

Багато з них обрали для цього Ощадбанк. Однак, незважаючи на успішне проходження ідентифікації, у квітні вони виявили, що виплата їх пенсій раптово була призупинена.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Згідно з інформацією від Української Гельсінської з прав людини, багато пенсіонерів, які прошли ідентифікацію в Ощадбанку, тепер не отримують свої заслужені виплати. Ця ситуація змусила людей звертатися до Пенсійного фонду України.

Однак, для тих, хто знаходиться на тимчасово окупованих територіях або за кордоном, таке звернення особисто є неможливим, що залишає їх без життєво необхідних коштів.

Популярні новини зараз
Залишилось 10 днів: як та чому пенсіонери можуть втратити свої виплати Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів Звички доведеться міняти: Нацбанк оголосив про великі зміни Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає
Показати ще

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Крім того, існує й інша проблема - ті, хто перебуває за кордоном, також відчувають складнощі з процедурою ідентифікації та подальшим отриманням пенсійних виплат.

Правозахисники висловлюють занепокоєння, що причиною перебоїв у виплатах може бути технічний збій в системі обміну інформацією між Ощадбанком і ПФУ.

Це призводить до того, що дані пенсіонерів, які проходять через банк, можуть не коректно або не вчасно оброблятися Пенсійним фондом, внаслідок чого виникають затримки та помилки у виплатах пенсій.

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, українців чекають важливі зміни у банкінгу: що впроваджує НБУ