Як повідомила заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко в коментарі для Today.ua, така можливість є у двох категорій громадян.

Жінки у декретній відпустці

Мова йде про українок, які знаходились у декретній відпустці до досягнення дитиною 3-річного віку. Для того, щоб підтвердити період декрету, необхідно надати свідоцтво про народження дитини, і цей період зарахується до загального страхового стажу.

Якщо ж у цей час жінка продовжувала працювати, декретну відпустку зараховано не буде, а лише роки трудової діяльності.

Декретна відпустка. Фото з інтернету
Декретна відпустка. Фото з інтернету
Декретна відпустка

Популярні новини зараз
Власникам карток приготуватися: "Ощадбанк" змінює тарифи за обслуговування рахунку Ні чим не погидують: в ухилянтів-боржників відбиратимуть останнє, в тому числі і особисті речі Чоловіків застерегли від помилки у ТЦК: читайте уважно Кожен пенсіонер повинен визначитися: українців поставили перед вибором
Показати ще

Громадяни, які здійснювали догляд за рідними

Період догляду за родичем, який потребує постійної сторонньої допомоги також може бути включено до страхового стажу. Вам зарахують стаж у відповідності до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, якщо ви доглядали людину з інвалідністю 1 групи за таких умов:

  • у період догляду за хворим справді не працювали;

  • отримували надбавку від органів соціального захисту населення або компенсації з догляду за інвалідом.

  • доглядач є працездатною людиною – не пенсійного віку та без статусу інвалідності;

За цих умов доглядача страхує орган соціального захисту і виплачує йому компенсацію. Але відмітимо. що цей період буде зарахований до стажу лише з 2004 року, більш ранні періоди не обліковуються.

Щороку в Україні посилюються вимоги до страхового стажу. Так буде відбуватись аж до 2028 року. Що стосується нинішнього року, потрібно мати 31 рік стажу для того, щоб стати пенсіонером у 60-річному віці. Розмір щомісячного ЄСВ з 1 квітня зріс до 1760 грн.

Догляд. Фото з інтернету

Раніше ми повідомляли, що Пенсіонерів заманюють у Telegram за фейковими соцвиплатами: як уберегтися від шахраїв

Також ми писали: Можуть собі все дозволити: хто в Україні заробляє сьогодні найбільше