В Україні зараз обговорюють ідею підняти акцизи на алкоголь. Уряд хоче зробити це, щоб наше податкове законодавство більше відповідало європейському. Кажуть, що це важливо з огляду на те, що Україна хоче вступити до Європейського Союзу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПо суті вони пропонують підняти податки на вино, вермути та інші алкогольні напої середньої фортеці. Хочуть зробити це поступово, щоб ставки акцизів в Україні були ближчими до тих, що є в Європі.
Згідно з пропозицією, починаючи з 1 липня, ставки акцизів мають піднятися з 8,42 до 12,23 гривень за літр.
Але думки про цю справу розділилися. Одні кажуть, що це гарна ідея, бо це допоможе нам наблизитись до стандартів ЄС. Інші ж хвилюються, що це може призвести до зростання контрафакту та тіньового ринку.
І, звісно, все це може вплинути на ціни на алкоголь в Україні та вибір споживачів.
На думку економіста Андрія Мартинюка, такі зміни можуть призвести до зниження попиту на вино у низькому ціновому сегменті та переорієнтації споживачів на інші категорії алкогольних напоїв, такі як пиво та слабоалкогольні напої.
У Європейському Союзі мінімальний акциз на проміжні продукти становить 45 євро за гектолітр, що за курсу 42 гривні за євро становить близько 18,9 гривень за літр.
З огляду на це, український акциз мав би збільшитися вдвічі, аби відповідати європейським стандартам.
Але незважаючи на це, ухвалення запропонованого законопроекту щодо зброджених напоїв з міцністю до 22% не обов'язково призведе до зростання цін на коньяк, віскі та горілку через акцизи.
Однак, вартість міцних напоїв все одно може зрости через інші фактори, такі як інфляція, курсові коливання, а також складності та подорожчання логістики та сировини.
А ми нагадуємо про коктейль "Інфаркт": чому змішувати каву з алкоголем не найрозумніша ідея
Крім того, Знай.ua повідомляв, про біднішого чи ще почекати: прогноз цін на продукти та паливо в Україні