Українцям дуже важливо робити перевірку лічильників на газ, воду та світло. Вона потрібна у тому, щоб переконатися, що прилад обліку не занижує і завищує показання.

Кожен лічильник має свою періодичність перевірок, але закон дозволяє в деяких випадках не робити цього.

Лічильник газу, скріншот: YouTube
Лічильник газу, скріншот: YouTube

Наразі вже знову діє обов'язкова перевірка лічильників, як повідомили у ГУ Держпродспоживслужби у Кіровоградській області. Згідно з правилами, перевірка приладів на воду здійснюється кожні чотири роки, а газові лічильники потребують звіряння раз на вісім років.

Втратила чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2022 року номер 412, згідно із якою до завершення воєнного стану повірка лічильників не була обов‘язковою. Натомість Кабінет Міністрів України 7 квітня 2023 року ухвалив Постанову № 440, яка набула чинності 4 червня 2023. Згідно із цією Постановою, споживачі повинні подати прилади обліку на повірку протягом трьох місяців після завершення опалювального періоду.

Популярні новини зараз
Заженуть у борги, а ви й знати не будете: клієнти Ощадбанку скаржаться на списання коштів Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат
Показати ще

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

Як відбувається повірка лічильників

Повірка лічильників може тривати до п'яти днів. Проводити повірку мають лише акредитовані для таких робіт спеціалісти.

Вони приходять до місця проживання побутового споживача або встановлення лічильника та проводять необхідні процедури перевірки та калібрування. У деяких випадках лічильник може бути вилучений для детальної перевірки.

Хто має платити за повірку лічильників

Побутові споживачі не мають платити за повірку газового лічильника та електролічильника, оскільки їх обслуговує компанія-постачальник.

Лічильник на воду та тепло – якщо тариф не передбачає процедури, тому у цьому випадку платить споживач.

Коли повірка лічильника відбулася, побутовий споживач має отримати відповідний акт або протокол, який підтверджує її результати.

У випадку, якщо були виявлені якісь неточності, лічильник може бути замінений або відремонтований.

Якщо у встановлені терміни лічильники не пройшли повірку, то це може призвести до відключення комунальних послуг або штрафів.

Електролічильник, скріншот: YouTube
Електролічильник, скріншот: YouTube

Нагадаємо, що неправильно зняли показник газового лічильника: інструкція, яка врятує ваш гаманець.

Раніше ми повідомляли, що "фіксовані" тарифи закінчуються: що буде з цінами на газ, світло та воду вже у квітні.