В Україні запроваджено військовий стан, і це спричинило призупинення процесу приватизації землі. Однак, як завжди, є винятки із правил. Адвокат Мар'ян Сащук у своєму Instagram-акаунті розповідає, що треба знати про приватизацію землі за таких умов.

Приватизація землі все ще зупинена, однак існують певні випадки, коли її можна оформити на себе, пояснює він.

Перш ніж почати оформлення треба вибрати ділянку, 1nasledstvo
Перш ніж почати оформлення треба вибрати ділянку, 1nasledstvo

Наприклад, якщо на ділянці вже знаходиться ваша нерухомість, вона правильно оформлена. Також, якщо у вас є Сертифікат на пай, але ви досі не приватизували його, це потрібно зробити до кінця 2024 року, інакше незатребувані паї повернуться до громад, уточнює адвокат.

Якщо у вас є державний акт на землю, але немає кадастрового номера, необхідно його отримати, оскільки без нього ділянка вважається незареєстрованою.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів забезпечать тимчасовою підтримкою: додаткові виплати до кінця 2024 року Стосується всіх клієнтів: "Нафтогаз" попередив про важливе нововведення Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити
Показати ще

"А це означає, що для держави її не існує. Якщо у вас є і державний акт на землю, і кадастровий номер на неї, але при цьому право власності не внесено до державного реєстру прав на нерухоме майно – обов'язково зареєструйте його у цьому реєстрі", – каже Сащук.

Крім того, адвокат зазначає, що до моменту реєстрації права власності відповідно до законодавства неможливо ні продати, ні подарувати, ні якимось іншим чином відчужувати цю землю.