З початком війни в Україні Державна служба статистики України перестала публікувати інформацію про заборгованість із виплати зарплати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦе сталося через різке погіршення економічної ситуації в країні, що призвело до серйозних проблем із виплатою зарплати для багатьох працівників.
За даними осені минулого року, близько 46% працюючих вказують "зарплатні проблеми" як головний фактор невдоволення своєю поточною роботою.
Несвоєчасна виплата заробітної плати, примусові відпустки власним коштом та часткові виплати стали звичною справою.
Проте чинне законодавство, яке має захищати права найманих працівників у таких ситуаціях, не враховує особливостей нинішньої кризи, пов'язаної з міграційними процесами та втратою активів.
У відповідь на це 22 березня у Верховній Раді було зареєстровано проект закону №11107, який пропонує зміни, що встановлюють, що працівник може звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованої заробітної плати без обмеження за часом та незалежно від того, чи були ці суми нараховані роботодавцем .
Таким чином, проект закону спрямований на захист прав працівників та передбачає встановлення необмеженого строку на звернення до суду у разі порушення законодавства про оплату праці.
Запропоновані зміни відповідають Конституції України та принципам справедливості, не порушуючи балансу між правами працівників та роботодавців.
Внаслідок ухвалення таких змін працівники зможуть більш ефективно захищати свої права на отримання заробітної плати, що є важливим кроком у забезпеченні справедливості на ринку праці України.
А ми нагадуємо, що дрібниці збирати не доведеться: кому з українців влітку піднімуть виплати
Також наш портал повідомляв, ФОП очікують дуже важливі зміни: що станеться у 2024 році