Субсидії, які допомагають українцям сплачувати за комунальні послуги, будуть урізані в найближчі тижні. Не варто звинувачувати в цьому брак коштів на виплати – причина, швидше за все, полягає в завершенні опалювального сезону.

Згідно з поясненням, яке зробив Пенсійний фонд України, з 16 квітня розпочнеться офіційний період неопалюваного сезону. У цей час вартість тепла, газу та електроенергії при розрахунку субсидій враховуватиметься не в повному обсязі.

Оформлення субсидій, кадр з відео
Оформлення субсидій, кадр з відео

Однак до 15 квітня будуть враховані суми, що стосуються опалювального сезону.

Популярні новини зараз
Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

Це означає, що у травні за квітень українці отримають не повну суму субсидії – за опалення враховуватимуться лише 15 днів квітня.

З 1 травня жителі України почнуть отримувати субсидії на період, що не опалюється. Для тих, кому призначили пільгу на зимовий період, вона буде перерахована автоматично, але сума буде значно нижчою, адже за опалення потрібно буде платити лише після жовтня.

субсидіанти
субсидіанти

Для розрахунку субсидії з початку неопалюваного сезону враховуються доходи за ІІІ та ІV квартали 2023 року, а також нарахована пенсія за березень поточного року.

За їхніми словами, ці заходи спрямовані на оптимізацію системи субсидій та ефективніше використання бюджетних коштів.

Нагадаємо, половину сплатить держава: сім'ї з дітьми отримають щедру знижку на комуналку

Раніше ми писали про те, що кладемо кожну гривню і мій посуд правильно: як доводиться економити пенсіонерам, щоб вижити

Крім того, Знай.ua повідомляв, жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати