Іноді українцям, які їдуть за кордон, доводиться зіткнутися із неприємною ситуацією – припиненням виплат пенсії. Експерти кажуть, що є певні підстави, через які такі виплати можуть бути припинені.

Повідомлення благодійного фонду "Право на захист" каже, що іноді в Україні фіксують випадки, коли пенсійні виплати припиняються після того, як людина їде за кордон на постійне місце проживання.

Пенсійні виплати в Україні
Пенсійні виплати в Україні

Це відбувається, якщо це не суперечить міжнародним договорам України.

Відповідно до законодавства України про державне пенсійне страхування, виплати пенсії можуть бути припинені за низкою підстав:

Популярні новини зараз
Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще
  1. Якщо інформація, що міститься в документах, на підставі яких призначено пенсію, виявляється недостовірною.
  2. У разі смерті пенсіонера.
  3. Якщо пенсію не виходить через поштове відділення протягом шести місяців.
  4. З інших підстав, передбачених законом, наприклад, коли закінчується термін навчання дітей, які отримують пенсію у разі втрати годувальника.
  5. Якщо особа, яка отримує пенсію за вислугу років, влаштовується на роботу на посаду, яка дає право на таку пенсію.

пенсійне посвідчення, фото Unian
пенсійне посвідчення, фото Unian

Після з'ясування обставин, що призвели до припинення виплати пенсії та її відновлення, термін поновлення пенсії становить десять днів.

Якщо одержувач пенсії не знає причини припинення виплати, йому потрібно звернутись із письмовим запитом до Пенсійного фонду України (ПФУ) для з'ясування причин припинення виплати.

Крім того, Знай.ua повідомляв про візит до лікаря, ліки та навіть операції: українцям благодійники роздають по 14 тисяч.

Також ми писали, не додадуть жодної копійки: кого обійде стороною квітневе підвищення пенсій