Ще 2023 року Кабмін ухвалив рішення "зафіксувати" ціни на газ для постачальників природного газу. Є велика ймовірність, що цього року це рішення продовжуватимуть. Постанову про продовження дії урядового рішення на поточний рік внесло Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Загалом у міністерстві розглядають питання про те, щоб продовжити застосування спеціальних умов для учасників ринку природного газу.

Про це стало відомо завдяки інформації на порталі ФПУ.

Споживання газу. Фото: скрін youtube
Споживання газу. Фото: скрін youtube

"Виходячи з необхідності продовження надання послуг із постачання гарячої води в населених пунктах України, визначення чітких передумов для підготовки до початку нового опалювального періоду 2024 – 2025 років, виникла потреба продовжити постачання природного газу виробникам теплової енергії на умовах дії Положення до 15 квітня 2025 року", - йдеться в пояснювальній записці.

Популярні новини зараз
Українців огорнуть спекою, але не дадуть забути про грози: прогноз погоди до 23 червня Доплата 20% від розміру пенсії: кому з пенсіонерів підкинуть грошенят На Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток
Показати ще

Пропоновані ціни, які мають залишитися для ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг":

- 4 420 гривень за 1 тисячу кубічних метрів газу (включно з ПДВ, без вартості транспортування) для виробництва тепла та постачання гарячої води населенню;

- 16 390 гривень за 1 тисячу кубічних метрів газу (включно з ПДВ, без вартості транспортування) для бюджетних організацій.

Оплата за газ, скріншот: YouTube
Оплата за газ, скріншот: YouTube

Які зміни можуть відбутися

Планується внести зміни до нинішньої схеми розподілу платежів, яка передбачає таке співвідношення:

- 65% коштів спрямовується на спеціальний рахунок компанії "Нафтогаз Трейдінг";

- 35% коштів розподіляється між спеціальними рахунками підприємств, що займаються наданням послуг із теплопостачання та виробництва теплової енергії.

Запропоновані зміни мають на меті адаптувати розподіл коштів залежно від сезону.

Так, у міжопалювальний період для компаній, які виробляють теплову енергію, але не займаються подачею гарячої води, пропонується така схема:

- 0% коштів надходить на спеціальний рахунок "Нафтогаз Трейдинг";

- 100% коштів перераховується на спеціальні рахунки підприємств, які здійснюють теплопостачання та теплогенерацію.

Нагадаємо, комуналка вдарить по гаманцях з новою силою: готується підвищення тарифів.

Раніше повідомлялося, що споживачі не вірять вухам: тарифи на комуналку можуть знизити - що подешевшає.

Також, коли за комуналку можна не платити: має знати кожен.