В Україні з'явилася нова ініціатива, покликана полегшити життя тим, хто через війну втратив рідний будинок.

Міністерство соціальної політики висунуло експериментальний проект щодо надання субсидії на оплату оренди житла для ВПО та людей, чиї будинки були зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій.

Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube
Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube

Згідно з проектом постанови Кабінету Міністрів, розмір субсидії визначатиметься залежно від вартості оренди житлових приміщень у тому регіоні, куди люди були змушені переїхати. Наприклад, для Закарпатської області максимальний розмір субсидії може сягати 18,3 тисячі гривень.

Планується встановити соціальні стандарти за площею орендованого житла на одну особу та на сім'ю, а також визначити середню ціну за квадратний метр житлової площі для оренди. Саме ці показники стануть основою розрахунку розміру субсидії.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Кабачки в сметані будуть кращими за гриби: цей рецепт стане вашим улюбленим на літо Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube
Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

За умовами проекту субсидія призначатиметься лише у випадках, коли витрати сім'ї на орендну плату перевищують 30% їх загальних доходів. Цей відсотковий поріг може коригуватися відповідно до реального рівня доходів сім'ї.

Ця ініціатива є важливим кроком у підтримці найуразливіших верств населення, чиї життєві обставини змінилися через війну. Проте чи буде корисним це рішення – покаже час.

Нагадаємо, виплати ВПО "підріжуть" - нові правила вже не за горами, не всі отримають гроші

Як повідомляв "Знай.ua", де обіцяні відсотки: чиновники виправдовуються за мізерну індексацію

Знай.ua писав, індексація пенсій: чому додали по 100 гривень і люди не відчули підвищення