Нарешті сезон овочів у розпалі! Протягом весни багато хто з нас сподівався на зниження їх цін, але, на жаль, цей рік приніс несподівані зміни. Ціни на помідори, огірки та болгарський перець почали плавати вгору та вниз, залишаючи людей збентеженими.

У зв'язку з нестабільною ситуацією в аграрному секторі, спричиненою як внутрішніми, так і зовнішніми факторами, такими як Польська блокада на кордоні, ціни на ці овочі змінюються майже щотижня.

Помідор. Фото з сайту Pexels
Помідор. Фото з сайту Pexels

Давайте розглянемо, які зміни вони зазнали і як це позначиться на нашому продуктовому кошику.

Ціни на червоні помідори трохи впали із 97,78 грн за кілограм до 92,46 грн за кілограм. Але, як завжди, різні супермаркети пропонують різні ціни: від 74,99 грн у Novus до 112,50 грн у Megamarket.

Популярні новини зараз
Чи можуть призвати українців, які мають право на відстрочку - до чого треба приготуватись До 20 червня це має зробити кожен: "Газмережі" попередили споживачів У YASNO повернули українцям світло по 2,64 грн за кВт: але при цьому встановили ліміти - важливі подробиці У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

Ціни на помідори / фото: скріншот Мінфін
Ціни на помідори / фото: скріншот Мінфін

Помідори вершка також трохи подешевшали із 108,12 грн до 106,20 грн за кілограм.

Проте ціна на жовтий болгарський перець різко зросла з 201,04 до 236 грн за кілограм. Одним словом, фаршировані перчики тепер, можливо, стануть рідкістю.

Ціни на болгарський перець / фото: скріншот Мінфін
Ціни на болгарський перець / фото: скріншот Мінфін

Гладкі огірки після різкого подорожчання, яке сталося раніше, нарешті почали падати в ціні - їхня вартість тепер 126,49 грн/кг замість колишніх 137,17 грн/кг.
Колючі огірки поки що в ціні майже не змінилися, тепличні також подешевшали – з 105,69 грн/кг до 79,90 грн/кг. Ціни на інші види огірків можна розглянути нижче.

Ціни на огірки / фото: скріншот Мінфін
Ціни на огірки / фото: скріншот Мінфін
Ціни на огірки / фото: скріншот Мінфін

Нагадаємо, з такими цінами опинимося на межі виживання: соняшникова олія, молоко та хліб витягнуть останні гроші

Раніше ми писали про те, що в Україні запроваджують новий вид оренди: пощастить тим, хто винаймає житло

Крім того, Знай.ua повідомляв, у супермаркетах ще раз зростуть ціни - у всьому винні польські фермери.