Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. У Мінсоцполітиці розробили новий інструмент – субсидію на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби Мінсоцполітики у мережі Facebook.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube
Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

В Україні для сотень тисяч переселенців питання пошуку житла залишається найболючішим. При цьому частина з них мешкає у спеціально облаштованих модульних містечках, гуртожитках, хтось знайшов прихисток у друзів чи родичів.

"Один момент втратити все і, незважаючи на свій вибір, переїхати в інше місто – такі реалії українців, які зазнали руйнівного впливу війни", - йдеться у повідомленні.

Популярні новини зараз
З 1 січня почне діяти новий законопроєкт: наскільки він засмутить водіїв Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення
Показати ще

Багатоквартирний будинок, скріншот: YouTube
Багатоквартирний будинок, скріншот: YouTube

У зв'язку з цим у Мінсоцполітики розробили новий інструмент підтримки ВПО. Реалізувати пілотний проект заплановано протягом двох років.

Як зазначається, розмір субсидії враховує вартість оренди у певному регіоні чи населеному пункті країни. Це пов'язано з тим, що ціна на оренду у Києві, Миколаєві, Закарпатті чи у невеликому населеному пункті суттєво відрізняється.

Гуртожиток, скріншот: YouTube
Гуртожиток, скріншот: YouTube

Виходячи з даних дослідження, яке провела на замовлення міністерства аналітична компанія CEDOS за підтримки Ради Європи, ціни на житло в Києві на 22% вищі за середні по країні. Зокрема, на Закарпатті – вище у 2,5 рази, а у Миколаєві, навпаки, нижче на 30-35 %.

Тим часом найнижчі ціни у Чернігівському, Сумському, Харківському та Херсонському регіонах.

Розмір субсидії також залежатиме від:

- кількості осіб у сім'ї, що орендує житло;

- доходів домогосподарства;

- і, можливості, оплачувати рахунки за оренду самостійно.

Отже, що нижчі доходи, то вищий відсоток вартості оренди покриватиме субсидія.

Публікація Мінсоцполітики, скріншот: Facebook
Публікація Мінсоцполітики, скріншот: Facebook

"Зараз проект рішення про таку допомогу погоджується всередині Уряду. Очікуємо, що після затвердження рішення Уряду вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки", - наголосили в міністерстві.

Нагадаємо, позбавили чи не виплатили субсидію: Верховний суд дав корисні рекомендації.

Раніше повідомлялося, що не всі втратить дах над головою: хто може звільнитися від кайданів комунальних боргів.

Також, кожен другий кВт "безкоштовно": хто може платити за світло за "спецтарифом".