Буває, що дрібні помилки у трудовій книжці можуть вплинути на такі важливі речі, як отримання пенсії. Пенсійний фонд України розповів про часті проблеми, що зустрічаються в ній.

Варто не забувати про точність не тільки, коли ви наближаєтеся до пенсії, а й на початку своєї кар'єри. У трудових книжках часто трапляються казуси: десь дата не та, десь посаду, чи назву фірми написали криво.

Все це може просто не дати Пенсійному фонду потрібну інформацію про призначення виплат саме вам.

Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини
Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини

Важливо звертати увагу на те, щоб все було записано правильно, від початку до кінця. Якщо фірма змінила назву або пройшла через реорганізацію, це також потрібно акуратно відобразити.

Популярні новини зараз
В Україні готують пенсійну реформу – старенькі мають зрадіти новим виплатам Ось таким був дідусь "Запорожця": рідкісні кадри унікального прототипу із кузовом незвичайної форми Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Особливе лихо – це коли починають виправляти помилки кульковою ручкою іншого кольору. Таке може зіпсувати всю картину довіри до твоєї трудової. Краще виправляти через новий запис, який потрібно правильно підписати та поставити друк.

Важливо, щоб тільки ваш роботодавець мав право робити зміни у трудовій, особливо якщо є помилки. Наприклад, змінилося прізвище – треба показати документ, який підтверджує це, та вказати, коли його видали.

Трудові книжки, кадр з відео
Трудові книжки, кадр з відео

Із 2021 року в Україні працює електронна трудова книжка. Це набагато зручніше та надійніше – тримати інформацію про те, де і скільки ви працювали. Фірми мають надсилати скани трудових книжок до Пенсійного фонду, щоб вони могли мати інформацію про стаж людини.

Але також не варто забувати про те, що у Пенсійному фонді зобов'язані перевіряти документи та повідомляти, що стаж зарахований. Тому потрібно дбати про те, щоб усі дані були чіткими та правдивими, інакше будуть проблеми.

Раніше повідомлялося на порталі Знай.ua субсидію розширили ще на одну категорію: хто може отримати допомогу

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, поглянь уважно у трудову книжку: через ці "записи" українці залишаються без пенсії