На звільнених територіях фермерські господарства мають щедру підтримку. Прем’єр-міністр Денис Шмігаль анонсував програму, в рамках якої фермери з невеликими ділянками землі можуть розраховувати на фінансову допомогу – по 8 тисяч гривень за гектар.

Щоб цією допомогою скористатися, фермерам потрібно звернутися до Державного аграрного реєстру та показати, що мають право володіння чи оренди на землю.

Земля, фото Pxhere
Земля, фото Pxhere

Щоправда, поки точно не ясно, як усе буде працювати, але є вже натяк на те, що це сильно допоможе фермерам-початківцям.

Більше того, ФАО спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України запускає нову програму підтримки з можливістю одержати насіння сої та соняшнику для весняної посівної кампанії.

Популярні новини зараз
Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми Жителів сіл та райцентрів почнуть мобілізувати по-новому: Кабмін радикально змінив правила Ситуація зі світлом кардинально зміниться: 5 атомних блоків "йдуть" на ремонт ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему
Показати ще

Ця пропозиція охопить малі та середні фермерські господарства у прифронтових областях та сприятиме розвитку сільського господарства у регіонах, які найбільше постраждали від бойових дій.

Фермери, Уніан
Фермери, Уніан

Більше 3000 фермерів із різних областей зможуть претендувати на цю допомогу. Заявки на участь у програмі приймаються до 24 березня 2024 року через Державний аграрний реєстр. Однак подання заявки не гарантує отримання допомоги.

Відібрані учасники програми будуть повідомлені про рішення через ГАР та отримають інформацію про місце та час отримання допомоги. Важливо відзначити, що фермери повинні будуть самостійно забрати надане насіння зі складу, підтверджуючи свою участь у програмі та готовність до сівби.

Також наш портал інформував, чи можемо залишитися голодними? Фермери спантеличили українців

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що країнські фермери отримають гроші від держави: відшкодують до 80%