Турбота про психічне здоров'я українських працівників стала важливим питанням у сучасній Україні. Нещодавно Міністерство охорони здоров'я вирішило запровадити періодичні психіатричні огляди для певних категорій працівників.

Це описано у наказі від 26 січня 2024 року №139, доповненому наказом від 20 лютого 2024 року №283, викликало наш інтерес.

Прийом у психіатра / фото: Freepik
Прийом у психіатра / фото: Freepik

За новими правилами, близько 21 категорії працівників повинні регулярно відвідувати психіатра. Перелік включає широкий спектр професій – від пожежних до медичних працівників.

Давайте подивимося, хто увійшов до списку, і як часто приходити на огляд:

Популярні новини зараз
Абоненти Vodafone платитимуть більше: оператор зробив новий "тарифний сюрприз" Кінець скоро? Ліванська провидиця, що передбачила COVID-19, дала прогноз щодо війни в Україні Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати
Показати ще

1. Рятувальники та медики на передовій: один раз на рік. Пожежні, рятувальники, медики швидкої допомоги та інші, чия робота пов'язана з екстремальними ситуаціями, відбуватимуться огляд щорічно.

2. Водії на дорогах: раз на п'ять років. Ті, хто перевозить пасажирів та вантажі, отримають "психологічний діагноз" кожні п'ять років.

3. Залізничники та метро: раз на два роки. Люди, які забезпечують безпеку руху на рейках, перевірятимуть раз на два роки.

Прийом у психіатра / фото: Freepik
Прийом у психіатра / фото: Freepik

4. Особи з доступом до державної таємниці: під час переоформлення доступу або за рішенням СБУ.

5. Керівники держустанов: раз на п'ять років.

6. Працівники газових підприємств: також один раз на п'ять років.

7. Інші сфери: раз на п'ять років зобов'язані проходити перевірку працівники харчової промисловості, медичні працівники, викладачі, співробітники дитячих закладів та інші.

8. Фармацевти та аптекарі: один раз на рік. Працівники аптек, що мають справу з наркотиками та психотропними речовинами, будуть перевірятися щорічно.

Запровадження таких заходів дозволить забезпечити безпеку як самих працівників, так оточуючих.

Нагадаємо, пільги хочуть скасувати: грошей не додасть, але життя ускладнить

Раніше ми писали, зверніть увагу на ці симптоми: які продукти можуть бути дуже небезпечними і коли потрібно викликати швидку