Для виходу на пенсію українець має накопичити достатньо стажу та досягти 60-річного віку. Втім, деякі громадяни можуть піти на заслужений відпочинок набагато раніше.

Про пільгові пенсії розповіла заступник міністерства соціальної політики України Дар'я Марчак у подкасті "Хроніки економіки".

Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ
Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

За словами чиновниці, із 10,5 мільйона українців 2,3 мільйона мають право на пільгові умови виходу на пенсію, які стосуються як пенсійного віку, так і способу розрахунку майбутніх виплат.

Тобто більше 21% пенсіонерів мають право вийти на пенсію в середньому на 15 років раніше. Цей показник у рази вищий, ніж, наприклад, у сусідній Польщі, де він становить 6%.

Популярні новини зараз
Не надумайте брати ці яйця: українців попередили про небезпеку у супермаркеті Ці каші варити й не потрібно: екстрений перелік круп для відключення світла Мобілізація 2024: як держава "закручує гайки" для ухилянтів Чи витримають школярі спеку: МОН вводить жорсткі заходи
Показати ще

"Причому, як зазначає ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку), у нас у середньому людина, яка має право на пільгову пенсію, виходить на пенсію на 15 років раніше за інших пенсіонерів", - зазначила Дар'я Марчак.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Варто нагадати, що у 2024 році для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати щонайменше 31 рік страхового стажу. До 2028 року ця вимога збільшуватиметься на 12 місяців щорічно.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, втратили стаж в одну мить: у ПФУ попередили українців - зробіть, щоб не залишитися без пенсії.

Також наш портал інформував, українці зможуть отримати більшу пенсію: кому пощастить отримати весняну надбавку.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, покладіть негайно слухавку: «Пенсійний Фонд попереджає українців про нову схему аферистів.