Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Йтиметься саме про процентний розмір весняної індексації.

Справа в тому, що в Міністерстві соціальної політики визнали, що одне з найпоширеніших питань щодо індексації пенсій, це чомусь пенсії були проіндексовані на 8%, хоча попередньо поширювалася інформація про 13%.

Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби Мінсоцполітики.

Оформлення пенсії, фото: Facebook
Оформлення пенсії, фото: Facebook

Так, там зазначили, що розмір індексації розраховують за визначеною законодавством формулою, при цьому враховують два показники:

Популярні новини зараз
Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Ці Знаки Зодіаку стануть багатими вже у липні: кому доля подарує успіх Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

- інфляція за попередній рік;

- зростання середньої заробітної плати за минулі три роки.

Таким чином, пояснюють у Мінсоцполітики, у серпні 2023 року, коли велася робота над держбюджетом на 2024 рік, врахували прогнозний показник інфляції – 14,7%.

Оформлення пенсії, фото: Facebook// ПФУ у Донецькій області
Оформлення пенсії, фото: Facebook// ПФУ у Донецькій області

За результатами року економіка продемонструвала найкращі показники, тож індексацію розрахували з урахуванням остаточних офіційних значень:

- інфляції – 5,1%;
- зростання середньої заробітної плати за 2021-2023 роки – 10,81%.

Таким чином, її розмір змінився і наразі становить 8%, зазначили у відомстві. З 1 березня мільйони пенсіонерів отримають підвищені пенсії. Середня пенсія в Україні становитиме 5 717 грн, мінімальна – 2 725 грн, а найбільша – 23 610 грн.

Оформлення пенсії, фото: Facebook
Оформлення пенсії, фото: Facebook

Незважаючи на те, що збільшення пенсій коштуватиме державному бюджету 3 млрд грн на місяць, гроші на такі виплати держава матиме, запевнила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

Нагадаємо, чекали стільки років, а отримайте 156 гривень: яка доплата прийде пенсіонерам.

Раніше повідомлялося, або воюй, або йди працювати: Жолнович поставила крапку у питанні виплат для переселенців.

Також, журналіст Едуард Глеза розповів про підвищення пенсій у 2024 році: "Можуть розраховувати 10 мільйонів українців".