Пенсійний фонд установив нові правила для українців. Тепер для виходу на заслужений відпочинок деяким громадянам доведеться працювати довше. Про це повідомляє пресслужба відомства.

В Україні з цього року набули чинності нові правила виходу на заслужений відпочинок.

Пенсійні послуги, скріншот: YouTube
Пенсійні послуги, скріншот: YouTube

Так, оформити пенсію у 60 років зможуть лише ті українці, які офіційно працювали протягом щонайменше 31 року. Якщо у людини не більше 21 року страхового стажу, то працювати доведеться поки що не виповниться 63 роки.

Водночас частина українців зможе вийти на пенсію лише у 65 років. Це стосується тих осіб, трудова діяльність яких була офіційно зареєстрована лише протягом 15 років.

Популярні новини зараз
Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ
Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Українці, які за весь період не змогли набрати 15 років стажу, оформити пенсію не зможуть, але для них передбачено соціальну допомогу.

Важливо, що роки стажу, що бракують, можна докупити. Така опція передбачена чинним законодавством. Майбутній пенсіонер має робити внески самостійно у форматі добровільного пенсійного страхування.

2025 року українцям знову запровадять нові умови для виходу на пенсію у 60 років - не менше 32 років стажу.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, чекатимете ще довше – про гроші і не мрійте: Пенсійний фонд закликав зробити це вже зараз.

Також наш портал інформував, соцвиплати від держави чи допомогу благодійників: українців попередили, як не залишитися з порожнім гаманцем.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, не виконали умови – з вас 80 тисяч: за що каратимуть українців підвищеними штрафами у квітні.