Термін для онлайн-реєстрації на продовження тимчасового захисту для українців в Чехії наближається до завершення.

Жителів України, які перебувають на території Чехії, закликають зареєструватися до 15 березня, щоб зберегти свій статус. Відповідно до інструкцій, опублікованих на порталі proukrainu.blesk.cz, незареєстровані особи втратять свій статус захисту вже наприкінці цього місяця.

Біженці. Фото: скрін youtube
Біженці. Фото: скрін youtube

Процедура продовження тимчасового захисту передбачає два основних етапи. Спочатку українцям необхідно пройти онлайн-реєстрацію, яка дозволить продовжити захист до 30 вересня 2024 року. Після успішної реєстрації слід відвідати відділення МВС для вклеювання спеціальної візової наклейки, що продовжує захист до 31 березня 2025 року.

Для реєстрації необхідно створити новий обліковий запис на Інформаційному порталі для іноземців, використовуючи дійсну особисту електронну адресу. Важливо мати доступ до цієї електронної пошти, оскільки всі попередні облікові записи були видалені. У МВС Чехії рекомендують українцям здійснювати реєстрацію самостійно, щоб забезпечити доступ до власного облікового запису.

Популярні новини зараз
ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Під час реєстрації потрібно вказати особисті дані, включаючи прізвище, ім’я, номер паспорта, номер дійсної візи тимчасового захисту, а також актуальне місце проживання в Чехії.

Українські біженці, фото nashemisto
Українські біженці, фото nashemisto

Для реєстрації дітей до 15 років слід додатково вказати адресу та назву школи або дитячого садка та документ, що підтверджує зв’язок з дитиною.

На другому етапі, під час відвідування МВС, необхідно пред’явити дійсний закордонний паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та підтвердження наявності житла. Важливо мати окреме підтвердження про проживання для кожного члена сім'ї, включаючи дітей.

Офіційний інформаційний портал МВС Чехії для українських біженців Naši Ukrajinci повідомляє, що візи толерантності були автоматично продовжені, а отримання нової візової наклейки не є обов’язковим.

Однак українські громадяни, які мають такі візи, можуть отримати нову візову наклейку з терміном дії до 31 березня 2025 року, починаючи з 1 лютого 2024 року.

Як повідомляв портал Знай.ua, українцям на Батьківщині теж не варто розслаблятися: пенсіонерам дали термін до 31 березня, інакше не буде виплат.

Для отримання виплат у 2024 році особи, які набули статусу внутрішньо переміщених осіб до 24.02.2022, повинні пройти ідентифікацію в "Ощадбанку" або в органах Пенсійного фонду України до 31.03.2024.