Українцям за певних життєвих обставин можуть виплатити одразу дві місячні пенсії. Хто може претендувати, пояснили у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Донецькій області.

Відповідно до статті 53 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплату у розмірі двох місячних пенсій може бути надано у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання.

Виплати. Фото: скрін youtube
Виплати. Фото: скрін youtube

Розмір допомоги може відповідати трьом місячним пенсіям, якщо померлий є пенсіонером з числа військовослужбовців. У ПФУ наголошують, що виплата не надається, якщо поховання фінансувалося за рахунок держави.

"Допомога на поховання виплачується органами Пенсійного фонду шляхом зарахування на поточний банківський рахунок особи, яка здійснювала поховання", - йдеться у повідомленні.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30% На картку пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку Беріть із собою більше грошей: супермаркети встановили нові ціни на гречку, вершкове масло та яйця
Показати ще

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Які документи подаються до ПФУ:

  • заяву про надання допомоги на поховання;
  • паспорт заявника;
  • довідка про смерть пенсіонера;
  • свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті - надається, якщо людина померла за межами України;
  • усередині переміщених осіб потрібно надати довідку ВПО;
  • реквізити банківського рахунку у форматі ІВАN.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, виплати лише раз на квартал: у ПФУ повідомили важливу деталь для українських пенсіонерів.

Також наш портал інформував, пенсіонерам призначать надбавки та підвищуватимуть їх кожні 5 років: хто і скільки отримає.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, чекатимете ще довше – про гроші і не мрійте: Пенсійний фонд закликав зробити це вже зараз.