На початку березня в українських супермаркетах відбулися помітні зміни у ціноутворенні деяких овочевих культур.

Зокрема, сильно подорожчали огірки – один із найпопулярніших овочів серед українців. Хоча, як повідомляє Міністерство фінансів, вартість огірків невпинно зростає з листопада минулого року. Наприклад, якщо проаналізувати динаміку змін цін на гладкі огірки, то можна побачити, що ще у серпні 2023 року кілограм цих овочів коштував 31 гривню 19 копійок. Проте вже у березні поточного року вартість зросла більш ніж у 5 разів і становить 172 гривні 57 копійок за кілограм.

Огірки. Фото: скрін youtube
Огірки. Фото: скрін youtube

Порівняно із лютим ціни злетіли на 35 гривень 40 копійок.

Схожа ситуація спостерігається і з іншим різновидом огірків – довгоплідними. Якщо у липні минулого року кілограм таких огірків коштував 33 гривні 12 копійок, то зараз їхня вартість склала 169 гривень за кілограм. Тобто, порівняно з лютим, коли кілограм довгоплідних огірків коштував 151 гривню, подорожчання становило 18 гривень.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Ціна на огірки, скріншот: Мінфін
Ціна на огірки, скріншот: Мінфін

Ціна на огірки, скріншот: Мінфін
Ціна на огірки, скріншот: Мінфін

Така швидка динаміка зростання цін пояснюється низкою чинників. Зокрема, через війну було скорочено посівні площі. Це зумовило нестачу української сільськогосподарської продукції і, як наслідок, збільшило її собівартість через необхідність імпорту овочів із Європи та інших континентів.

Нагадаємо, з "худим" гаманцем у супермаркеті робити нічого: як змінилися ціни на популярні консерви

Як повідомляв "Знай.ua", в Україні супермаркети знизили ціни на хліб і борошно, а макарони тепер не для всіх

Знай.ua писав, свято живота вам не по кишені: супермаркети оновили ціни на сир, бекон і сосиски