В Україні можуть підняти ціни на світ, і це не тішить. Поки що тариф залишається незмінним до кінця зими, але за підсумками опалювального сезону чекаємо деяких змін.

Зараз за кіловат-годину електроенергії ми платимо приблизно 2,64 грн. Але влітку ця цифра може збільшитись, щоправда, без різких сплесків. Про це повідомляє джерело.

Тарифи на електроенергію / фото: Freepik
Тарифи на електроенергію / фото: Freepik

Голова НКРЕКУ, Костянтин Ущаповський, розповів, що ринковий тариф насправді вдвічі більший – 5,5-5,8 грн за кВт-годину, без урахування ПДВ:

"Ми йдемо в Євросоюз і боремося за наш європейський вибір, тому змушені це робити. Проте ми маємо чітко розуміти, які запобіжники слід поставити, щоб не постраждали незахищені верстви населення. Ця робота зроблена, все це можна запускати", — каже Костянтин.

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Тарифи на електроенергію / фото
Тарифи на електроенергію / фото

Борги на ринку електроенергії вже дісталися 60 млрд грн, і європейські партнери наполягають на перегляді тарифів, вважаючи їх несправедливо низькими. З огляду на європейські вимоги піднімати ціни вкрай бажано, але з розумом.

Ущаповський обіцяє, що якщо ціни справді піднімуть, то не більш як на 15%, що приблизно до 3 грн за кВт-годину. Важливо, щоб цей процес було обговорено із суспільством перед прийняттям остаточного рішення. Поживемо побачимо.