З 1 січня в Україні зросли мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. В зв'язку з цим підвищилися й інші виплати та показники, серед яких штрафи.

За чинним законодавством України, роботодавець, який наймає працівників, має укласти трудовий договір та сплачувати за кожного податки. В інакшому випадку йому загрожує штраф. В новому році сума покарання за незадекларовану працю підвищилася. Про нові розміри штрафів розповіли в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області.

Віддалена робота. Фото Freepik
Віддалена робота. Фото Freepik

"Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі вчинення порушень законодавства про працю, що передбачено ст. 265 КЗпП" - нагадали у відомстві.

Для розрахунку точної суми покарання беруть мінімальну зарплату. Оскільки в 2024 році її підвищення відбудеться в два етапи, то відповідно розміри штрафів збільшаться.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

Зимові роботи / фото: depositphotos
Зимові роботи / фото: depositphotos

Які суми штрафів

За кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, застосовуватимуть штраф у 10 кратному розмірі "мінімалки". Тобто, з 1 січня це 71 000 гривень, а вже з квітня штраф збільшиться до 80 000 гривень.

Для ФОП-ів, які є платниками єдиного податку першої-третьої груп, застосовується попередження.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

За що каратимуть

  • за працівника, з яким не укладено трудового договору,
  • оформлення працівника на неповний робочий час або нефіксованим графіком (вказаному в договорі), який виконує роботу протягом всього робочого дня
  • виплата зарплати без сплати податків та єдиного соціального внеску.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, деякі українці можуть не платити податок за "зайві" метри: хто потрапив до списку

Раніше портал Знай інформував, державі потрібні мільярди: українцям готують нові податки

Також наш портал повідомляв, українців штрафуватимуть на 17 тисяч гривень: за що загрожує таке покарання