З початку повномасштабного вторгнення минуло вже два роки. За цей час українці відчули вплив війни на економіку країни та рівень життя.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗростання пенсій, мінімальної зарплатні та прожиткового мінімуму не завжди встигало за підвищенням цін на комуналку, продукти та пальне. Попри те, що за два роки економіка "прийшла до тями", підвищення цін все ж відбулося. Про те, як здорожчало життя, розповіли в виданні "Слово і діло".
Комунальні та держборг
За час "повномасштабки", найбільше здорожчали комунальні послуги. А саме електроенергія, тариф на яку підняли на понад 83%. При цьому тариф на природний газ залишився незмінним.
На понад 100% збільшився державний борг країни, але покращився рівень інфляції.
Ситуація з продуктами
З цінами продуктів ситуація гірша. Лише гречка та соняшникова олія опустилися в ціні на 39,4% та 3,5% відповідно. Лідером зі здорожчання стала картопля. З 2021 року її вартість зросла на понад 131% і зараз досягла ціни в 21,46 грн/кг.
На понад 60% виросли цінники на сало, тому тепер українці купують кілограм за 174,26 гривні. На одному рівні зросли в вартості молоко та хліб - на трохи більше ніж 30%. Проте яйця та свинина виросли майже в половину.
Як змінилася вартість пального
З 2022 року виросли в ціні всі види пального. Лідер по здорожчанню дизпаливо - майже 69%. Трохи менше здорожчав бензин - на 62%, а автогаз піднявся в вартості на половину.
Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, де вигідніше поповнити запас вітамінів: в українських супермаркетах "роздають" знижки на груші, персики та цитрусові
Раніше портал Знай інформував, страви будуть смачніші, а гаманець ціліший: кетчуп, майонез та томатна паста порадували здешевленням
Також наш портал повідомляв, радість для гаманців: у супермаркетах цінопад на часник, цибулю та печериці