Нещодавно, Уряд прийняв рішення про скасування мораторію на відключення комуналки та нарахування пені боржникам. Раніше, постачальники електроенергії попередили своїх споживачів, хто ризикує залишитися без світла.

Тепер за виконання взялися й водоканали. Про те, як боротимуться з заборгованістю населення, розповіли в водоканалі Гайсин.

Тарифи на воду / фото: Freepik
Тарифи на воду / фото: Freepik

З боргами населення, водоканал боротиметься кількома способами: відключенням води або в судовому порядку. Окрім цього нараховуватиметься і пеня за прострочені платіжки. Тому, потрібно знати ключові моменти, щоб не залишитися без водопостачання.

Зупинення водопостачання

Популярні новини зараз
В Україні індексація пенсій отримала "добро": хто отримає надбавку вже у серпні Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати
Показати ще

Перед відключенням води, боржник відносин отримає попередження від виконавця про борг та порядок його погашення. Якщо протягом 30 днів, споживач не сплатить заборгованість в повному обсязі, то в помешканні зупинять водопостачання.

Тарифи на воду / фото: Freepik
Тарифи на воду / фото: Freepik

Нарахування пені

Нарахування пені на борг відбуватиметься наступним чином: не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення, та не більше ніж 100% від загальної суми боргу. Точну суму пені за прострочений платіж, вказують в договорі.

Постачальник послуг може подати позов на боржника, і тоді, рішення про подальшу долю заборгованості та споживача визначатиметься в судовому порядку.

Платіжка. Фото: скрін youtube
Платіжка. Фото: скрін youtube

Як уникнути відключення/зупинки водопостачання

В водоканалі нагадали, що споживачі можуть отримати реструктуризацію боргу. Для цього потрібно звернутися до Центру обслуговування абонентів. Таким чином, українці зможуть сплатити суму заборгованості не відразу, а розділити на зручні суми та періоди.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, у постачальника буде всього місяць: українцям обіцяють знизити платіжки за комунальні

Раніше портал Знай інформував, споживачі "Нафтогазу" у шоці: зникла одна важлива функція

Також наш портал повідомляв, в ПФУ дали важливе пояснення отримувачам субсидій