Незодавно стало відомо, шо НКРЕП на найближчому засіданні буде вирішувати питання щодо підняття тарифів на воду та каналізацію у багатьох українських містах. Таку необхідність пояснили суттєвим зростанням цін на електроенергію, реагенти та іншими чинниками.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ пресслужбі ОКВП "Дніпро - Кіровоград" пояснили українцям, на що компанії витрачають сплачені споживачами гроші та чому виникла необхідність підняти тариф.
Фахівці пояснюють, що тарифи на водопостачання та водовідведення затверджує спеціальний незалежний державний колегіальний орган - Національна Комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і його розмір для кожного регіону різний і залежить від складності технологічного процесу та умов водозабору.
На ціну води також впливають процеси і методи очистки, які використовуються компаніями.
Українцям у цифрах пояснили, за що вони платять свої гроші.
Зазначається, що за те, щоб підняти воду з Дніпра, очистити її і за півтори сотні кілометрів доправити до кранів, споживачі платять 25, 212 грн. за кубометр.
"До 31 відсотка - це вартість електроенергії. Воду підіймають і доставляють споживачам потужні насоси, які споживають велику кількость електроенергії", - пояснюють у компанії.
Фахівці також пояснюють, що 6 відсотків у тарифі - це вартість реагентів для очищення води.
За каналізацію, очищення і повернення стоків у природу жителі Дніпра платять 20 гривень 76 копійок за куб.
Понад 26 відсотків витрачається на електроенергію насосних станцій та потужні очисні споруди в містах.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українці побоюються газових платіжок: поблажок більше не буде.
Також наш портал інформував, купувати не обов'язково: українцям розповіли, як економити у світі, не встановлюючи новий лічильник.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, що "золота" вода полилася з кранів: українців приголомшили новими тарифами – 220 грн за куб.