"Київводоканал" запропонував Національній комісії з питань регулювання ЖКП, двічі протягом трьох місяців підвищити тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Про це стало відомо завдяки інформації від прес-служби "Київводоканалу".

Так, уже з 1 квітня 2024 року тарифи на централізоване водопостачання побутовим споживачам хочуть встановити на рівні 17,57 грн за 1 куб. м (без ПДВ), а на централізоване водовідведення – 16,41 грн (без ПДВ). Виходить 33,98 грн за 1 куб. м (без ПДВ), або 40,78 з ПДВ.

Киянам можуть підняти тариф на воду на 34%
Киянам можуть підняти тариф на воду на 34%

Водночас, з 1 липня 2024 року тариф на централізоване водопостачання хочуть підняти до 21,42 грн за 1 куб. м (без ПДВ), на централізоване водовідведення – до 17,66 грн (без ПДВ). Виходить 39,08 грн (без ПДВ), або 46,9 грн із ПДВ.

Популярні новини зараз
Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних" "Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні
Показати ще

Тарифи на воду. Фото: скрін youtube
Тарифи на воду. Фото: скрін youtube

У "Київводоканалі" вказують на зменшення обсягів реалізації централізованого водопостачання та водовідведення, зростання витрат на електроенергію, реагенти, пально-мастильні матеріали.

Наразі тариф на водопостачання у Києві становить 16,164 грн, а водовідведення – 14,220 грн. Разом із ПДВ виходить 30,384 грн. Відтак вартість з 1 квітня може зрости 34,2%, а з 1 липня ще на 15%.

Тарифи на воду. Фото: скрін youtube
Тарифи на воду. Фото: скрін youtube

За словами члена парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергія Нагорняка, вартість електроенергії для побутових споживачів в Україні можуть підняти вдвічі. У такому разі тариф складатиме трохи менше 6 гривень.

Водночас, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що до кінця зими 2024 року не планується перегляд тарифів на електрику. Він залишиться на рівні 2 грн. 64 копійок за кіловат-годину.

Нагадаємо, не лише за себе, а й за сусіда: чому українці змушені додатково платити.

Раніше повідомлялося, витрати на комуналку зростуть: частину українців попередили про подорожчання послуг.

Також, важлива кожна дрібниця: як українців можуть позбавити субсидії та пільг.