У Дніпрі журналісти та активісти спільно з "Суспільне Дніпро" зняли фільм "Ігрень", в якому розповідається про каральну психіатрію за часів СРСР. Відповідний відеоролик був опублікований на
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГоловним героєм фільму став дисидент Василь Сірий, чий голос розповідав про жахи каральної психіатрії на відео. Через те, що він був "інакомислячим" і висловлював опір політиці радянської влади, його більш ніж на 13 років закрили в Дніпропетровській психіатричній лікарні "Ігрень".
Йому поставили неіснуючий діагноз "уповільнена шизофренія". Близько 35 разів йому вводили препарат сульфазин – суміш сірки з маслом, який заборонений медичним співтовариством по всьому світу. Він викликав сильні болі, підвищувалася температура до 40 градусів, з'являлися судоми і конвульсії.
"Її називали психтюрьма, але тільки не лікарня, не була вона лікарнею. Там насильно кололи самими отруйними страшними ліками", - розповідав герой сюжету.
Дружина Василя сірого Марія розповідає, що в ті моменти, коли вона приходила до нього. Він нічого не розумів, не говорив, а тільки дивився. Його водили туди-сюди як статуетку.
Незважаючи на десятки років мук Василь після звільнення продовжив займатися активною громадською діяльність. Під його керівництвом відкрилося Дніпропетровське товариство політв'язнів і репресованих. Він також допоміг відкрити подібні суспільства і в інших областях України.
Керівник центру психічного здоров'я та моніторингу наркотиків і алкоголю МОЗ України Сергій Шум розповідає, що в той час дисиденти, які були не згодні з позицією радянської держави, були поміщені в психлікарні за неіснуючим діагнозом "уповільнена шизофренія". Метою було придушити волю цих людей і зробити людину покірною.
"Дніпропетровськ тоді був одним з центрів каральної медицини", - розповідає він.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, що у Житомирській області рибалка знайшов 32 тисячолітні монети.
Як повідомляв портал Знай.иа, фотограф показав всю правду життя в СРСР в серії кадрів: бідність, бруд і таємниця людських очей.
Також Знай.иа писав, що перша "Залізна леді" України провела лише одну війну.