У Франції, у департаменті Мерт і Мозель, місцева влада вирішила виселити українських біженців із наданого їм житла через скорочення бюджетних витрат. За планом, люди мали покинути домівки до кінця жовтня.

Проте завдяки втручанню правозахисних організацій, цей термін продовжили до кінця грудня 2024 року, що дає біженцям більше часу на пошук нових варіантів житла.

Рішення викликало обурення серед біженців, багато з яких — це люди похилого віку, які не мають можливості працювати, або незахищені верстви населення, яким важко знайти нове житло самостійно. Близько 600 українців, які проживають у цьому регіоні, перебувають у житлі, яке орендується за рахунок державних коштів.

Українські біженці. Фото: Кореспондент
Українські біженці. Фото: Кореспондент

Представники місцевої влади пояснюють, що переселенці, на їхню думку, недостатньо інтегруються в місцеву громаду через брак професійної адаптації або соціальної активності.

Популярні новини зараз
В Україні школи, лікарні та прості пенсіонери залишаться без інтернету: деталі "темного" податку Київстар змінює тарифи з 29 жовтня: що чекає на абонентів Вже по 100 грн за кіло: супермаркети оновили ціни на картоплю, капусту, помідори та огірки Школярів переведуть на новий формат: навчатися класами більше не будуть
Показати ще

Українські біженці. Фото: shutterstock
Українські біженці. Фото: shutterstock

Українські асоціації та благодійні організації, які займаються розміщенням переселенців, заявляють, що працюють згідно з вимогами державних органів і сприяють інтеграції біженців. У листах, які отримали українці, є рекомендації щодо пошуку альтернативного житла або звернення до служб екстреної допомоги, якщо самостійно знайти житло неможливо. Однак багато біженців стверджують, що через мовні бар'єри та недостатню підтримку інтегруватися у французьке суспільство їм вкрай складно.

Дівчинка сидить в центрі для біженців
Дівчинка сидить в центрі для біженців

Однією з тих, хто отримав лист із вимогою виселення, є 41-річна Олеся Болгуновська з Харкова, яка живе в місті Тьонвіль із матір'ю та сином. За її словами, вона була шокована цією новиною, адже після втечі з України в березні 2022 року розраховувала на тривалішу підтримку. Болгуновська та її сім'я стали залежними від житла, яке їм надала Франція.

Водночас у інших регіонах Франції, таких як Іль-де-Франс або Окситанія, процес розселення біженців проходить значно м'якше завдяки кращій координації між місцевою владою та громадськими організаціями. Житлові асоціації, які розсилали повідомлення про виселення, наголошують, що діють за вимогою держави, аби переселенці змогли знайти альтернативне житло.

Раніше ми повідомляли, Німеччина урізає допомогу українцям.

Як уникнути депортації і проблем- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, Польща пропонує скасувати допомогу біженцям?