Нотаріальне підтвердження факту життя або перебування особи може знадобитися в різних випадках. Мін’юст пояснює, коли таке підтвердження стає необхідним і як його отримати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПо-перше, підтвердження того, що людина жива, може знадобитися у випадках:
- при відкритті спадщини за кордоном,
- щоб показати, що отримувач пенсії чи аліментів насправді живий,
- під час скасування визнання особи безвісно відсутньою чи померлою,
- або в інших випадках, коли це потрібно довести.
Також може бути важливо засвідчити присутність особи в конкретному місці та часі. Це може стати в нагоді, наприклад, для фіксації особистої присутності в певній ситуації або за потреби в юридичній доказовій базі, пише Департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради.
Згідно з українським законом, нотаріус або консульство мають право надавати такі підтвердження. Процес посвідчення проводиться на запит самої особи або законних представників (батьків, опікунів) у разі, якщо це дитина чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена. Нотаріус може здійснювати такі дії як в офісі, так і поза його межами, що зручно для громадян з обмеженими можливостями.
Під час нотаріальної процедури встановлюють особу, яка звертається, перевіряють її цивільну дієздатність і повноваження представників, якщо такі є. Для цього використовуються документи, що посвідчують особу, зокрема паспорт громадянина України, закордонний паспорт, документ, що підтверджує інвалідність або особливий статус, але посвідчення водія, моряка чи інші внутрішні посвідчення не є прийнятними документами для нотаріального посвідчення.
Якщо особа має обмежену дієздатність або потребує підтвердження психічного здоров’я, то нотаріусу можуть надати додаткові медичні довідки для запевнення, що особа розуміє свої дії.
Важливо, що після підтвердження факту життя чи місцеперебування нотаріус видає зацікавленим особам відповідне свідоцтво, яке використовується як офіційний документ у потрібних ситуаціях.
Раніше ми повідомляли, пенсійний фонд значно спрощує життя українців.
Чому потрібно вимагати папери з орендодавця- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, як стягнути аліменти, якщо колишній партнер виїхав за кордон?