Все більше українських водіїв стикаються з ситуацією, коли їм приходять штрафи за порушення правил дорожнього руху, яких вони не здійснювали. Найчастіше це стосується перевищення швидкості, зафіксованого камерами автофіксації. Причиною таких випадків є те, що авто, продане «за дорученням», юридично все ще належить попередньому власнику, і всі штрафи адресуються саме йому.

Що робити, якщо прийшов чужий штраф, і чи варто його ігнорувати? Експерти зазначають, що ігнорування може призвести до неприємних наслідків. Якщо штраф не буде сплачений, справа може бути передана до виконавчої служби, яка має право стягнути суму в двократному розмірі, арештувати майно або банківські рахунки «боржника».

Поліція, авто, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, авто, штраф, скріншот: YouTube

Щоб уникнути таких ситуацій, експерти радять укладати угоди купівлі-продажу автомобіля офіційно через сервісні центри МВС. Це дозволяє змінити юридичного власника авто, і відповідно, всі штрафи надходитимуть на нового власника. Також можна скористатися послугою призначення «належного користувача» через портал «Дія». Це простий спосіб передати право користування авто іншій особі, яка і буде відповідальною за порушення ПДР.

Якщо ж штраф все-таки прийшов, єдиним виходом залишається звернення до фактичного порушника. Той повинен добровільно з’явитися в поліцію та написати заяву про притягнення до відповідальності себе. Але подібні випадки трапляються рідко, і зазвичай процес затягується.

Популярні новини зараз
Українцям відмовлятимуть у лікуванні: хто залишиться без медичної допомоги Що змінилося у мобілізації чоловіків 50-59 років: пояснення ТЦК ТЦК отримає нові повноваження: зобов'яжуть приймати документ Без згоди не заберуть: хто має імунітет від мобілізації
Показати ще

Нагадаємо, українцям готують нові обмеження: які "сюрпризи" чекають

Раніше ми розповідали, що водіям готують тотальні перевірки на дорогах: безжально штрафуватимуть кожного третього

Також, ігнорувати більше не можна: які штрафи чекають українців