Дефіцит робочої сили, який спричинений мобілізацією, вже сьогодні турбує аграріїв і може мати далекосяжні наслідки для ринку сільськогосподарської продукції.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами Максима Гопки, аналітика Українського клубу аграрного бізнесу, брак працівників у сільському господарстві є великою проблемою. Це може призвести до зменшення попиту на державні гранти, які надаються для підтримки садівництва, ягідництва та теплиць.
Щоб отримати гранти, підприємства повинні дотримуватись певних вимог щодо найму постійного та сезонного персоналу. Але через мобілізацію та відтік робочої сили, багато агропідприємств не можуть виконати ці умови. Це може знизити ефективність виробництва і збільшити час, необхідний для посадки, догляду за рослинами, збирання врожаю та його продажу.
Гопка прогнозує, що брак робітників вплине на всі етапи виробництва. Зменшення кількості працівників означає затримки на кожному етапі: від посадки і догляду за рослинами до збирання врожаю та його доставки на ринки. Це може призвести до зростання цін на фрукти та ягоди, оскільки виробники змушені будуть компенсувати додаткові витрати та підвищувати заробітну плату працівникам.
Аграріям доведеться шукати нових працівників, пропонувати їм кращі умови роботи та вищу оплату. Це стане новим викликом, оскільки конкуренція за робочу силу в умовах мобілізації тільки посилюватиметься.
Як наслідок, українським споживачам слід готуватися до можливого підвищення цін на фрукти та ягоди.
Нагадаємо, Чому все так дорого: люди замість відповідей отримують "ігнор"
Раніше ми розповідали, що Звична їжа стає не по кишені: як змінилися ціни на макарони, вершкове масло та сосиски
Також, Ранок перестане бути добрим: в Україні супермаркети оновили ціни на каву, вершки, цукор та молоко