Національний банк планує масштабне нововведення, яке має полегшити надання банківських послуг у регіонах. Що зміниться для українців, розповів голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю Forbes.

Регулятор розглядає можливість ввести до банківського законодавства поняття обмеженої банківської ліцензії. Такий крок дозволить мешканцям невеликих населених пунктів та прифронтових регіонів отримати доступ до певних банківських послуг.

Банківська картка. Фото: Youtube
Банківська картка. Фото: Youtube

"У деяких регіонах класичне банківське відділення з огляду на стандартні вимоги до нього буде безнадійно нерентабельним", - пояснив Андрій Пишний.

Цю ліцензію видаватимуть компаніям або банкам, які зацікавлені у наданні банківських послуг у невеликих населених пунктах. Вимоги до таких установ будуть менш жорсткими, ніж до чинних банків, а перелік послуг обмеженим.

Популярні новини зараз
Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних" Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго
Показати ще

Нацбанк України. Фoто: скриншот Youtube
Нацбанк України. Фoто: скриншот Youtube

Зокрема, Нацбанк планує залучати поштових операторів, рітейл та представників іншого бізнесу.

Таким чином, максимальна кількість українців буде забезпечена можливістю користуватися банківськими послугами за місцем проживання. На даний момент, наприклад, деякі пенсіонери змушені їздити до сусідніх населених пунктів, де є банк, щоб отримати свою пенсію.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, що Нацбанк ввів нове обмеження для українців: що змінюється.

Також наш портал інформував, у гаманцях українців з'являться нові гроші – у Нацбанку розповіли подробиці.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, Нацбанк попередив українців: які зміни чекають найближчим часом.