В Україні тривають відключення електроенергії, і графіки цих відключень можуть стати ще суворішими. Народний депутат України Олексій Кучеренко, який є першим заступником голови Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, розповів про вартість гібридної сонячної електростанції для мешканців типової панельної багатоповерхівки.

Він зазначив, що для встановлення такої електростанції необхідно, щоб 90% мешканців будинку могли фінансово підтримати цей проєкт.

електростанція
електростанція

Це обумовлено тим, що витрати на придбання та встановлення досить значні, і без колективної участі це буде складно реалізувати. За словами Кучеренка, для однієї "хрущовки" чи "панельки" потрібна гібридна сонячна електростанція потужністю 30 кВт.

Вартість такої станції складає приблизно 30 тисяч доларів. Ця сума включає вартість інвертора та акумулятора, який забезпечить аварійне живлення для важливих систем, таких як ліфти та насоси.

Олексій Кучеренко
Олексій Кучеренко

Популярні новини зараз
Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць" Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Однак є ще декілька умов для успішного встановлення такої системи. Перш за все, дах будинку має підходити для розміщення сонячних панелей. У деяких будинках дах може бути плоским, що є ідеальним варіантом, а в деяких під нахилом, що може створити певні труднощі.

Отже, встановлення гібридної сонячної електростанції в багатоповерхівці потребує не лише значних фінансових вкладень від мешканців, але й технічних умов, які дозволять правильно та ефективно розмістити обладнання.

Нагадаємо, ціни зростуть на 50%: як подорожчає електроенергія з 1 червня

Раніше ми писали про те, що українців готують до зростання тарифів на електроенергію

Вам буде цікаво дізнатися електроенергія подорожчає, але не у травні: коли будемо платити по 5 гривень за кіловат