Нещодавно юрист пояснював, що фінансовий контроль дійсно існує та радив, що робити, щоб не зацікавити банк. Новий проєкт закону про борги та спадщину викликав багато обговорень, бо він передбачає, що спадкоємці не можуть відмовитися від спадщини, якщо є непогашені борги.

То чи варто панікувати і що потрібно знати українцям. Юрист Павло Васильєв пояснює, що борги передавались у спадщину і раніше. Новий закон лише дещо обмежує права деяких спадкоємців, які вважали, що «борги у спадок не переходять».

Нотаріус, фото з pxhere
Нотаріус, фото з pxhere

Нововведення стосується заборони відмови від спадщини, якщо у спадкодавця залишився борг і цей борг відомий кредитору. Це торкнеться не всіх спадкоємців, а лише тих, хто:

  1. проживав зі спадкодавцем на момент його смерті,
  2. не проживав, але подав заяву нотаріусу про прийняття спадщини,
  3. має право на обов'язкову частку у спадщині як недієздатна особа.

При прийнятті спадщини борг перед кредитором потрібно погашати не більше ніж у розмірі прийнятого майна. Наприклад, якщо спадщина складає 50 тисяч гривень, а борг – 100 тисяч, спадкоємець має погасити тільки 50 тисяч гривень.

Популярні новини зараз
Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Ухилянти заплатять з відсотками: коли почнуть приходити штрафи та як покарають за їх несплату Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа
Показати ще

Нотаріус, скріншот: YouTube
Нотаріус, скріншот: YouTube

Чинні статті Цивільного кодексу дозволяють спадкоємцю відмовитися від спадщини. Новий законопроєкт передбачає, що не можна відмовитися від спадщини, якщо є борги перед кредиторами у межах вартості спадкового майна.

Зараз спадкоємець може протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця подати заяву про відмову від спадщини. Якщо спадкоємець відмовляється від спадщини, кредитор все одно може вимагати погашення боргу, звернувшись до суду.

Спадщина. Фото Pexels
Спадщина. Фото Pexels

Панікувати не варто. Якщо спадкоємець знає про борг спадкодавця, він може не звертатися до нотаріуса для прийняття спадщини і таким чином уникне заборони на відмову від спадщини. Якщо борг виявлено після прийняття спадщини, спадкоємець має погасити його за рахунок спадкового майна.

Нагадаємо, чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно

Раніше ми писали про те, що зі спадком можуть виникнути проблеми: коли чекати неприємностей

Вам буде цікаво дізнатися при оформленні спадку можуть бути важкі проблеми: один підпис міг вирішити все